Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní šperkovnice je prázdná
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drahé kameny

ACHÁT

Achát je účinný očistný a uzemňovací kámen obsahující zemskou sílu. Stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie, uvádí do souladu prvky jin a jang, poskytuje pocit bezpečí, odstraňuje vnitřní napětí, pomáhá rozpoznat pravdu, zajišťuje citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu. Obdarovává nás odvahou a důvěrou v naše schopnosti a tvořivou sílu. Napomáhá k přijetí sebe samého a k sebepoznání. Achát léčí vnitřní zlobu a posiluje lásku. Posiluje schopnost soustředění, analýzy a schopnost učinit praktické rozhodnutí.

Čakra: všechny (dle barvy), především kořenová. Související archanděl: Michael, Raziel; Kassiel (černý achát). Znamení zvěrokruhu: býk, štír.

Šperky s achátem

AKVAMARÍN

Akvamarín je drahokamovou odrůdou berylu. Název je odvozen z latinských slov „aqua marina“ = mořská voda, protože jeho světle modrý až modrozelený odstín připomíná barvu moře.

Je to kámen odvahy.
Čistí auru a vytváří pro ni ochranný štít.
Uklidňuje pomocí energie moře a oceánu a prostřednictvím hravé vílí energie zlepšuje náladu. Odstraňuje z mysli nepatřičné myšlenky, zlepšuje vnímavost, zbystřuje intuici.

Pročišťuje krční čakru, a tudíž zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření.
Posiluje činnost orgánů starajících se o pročišťování těla. Pomáhá při autoimunitních poruchách.

Kámen se čistí ve slané vodě a nabíjí na měsíčním světle, vlivem slunečního svitu může blednout.

Čakra: krční. Související archanděl: Ariel, Raguel. Znamení zvěrokruhu: blíženci, váhy, štír, vodnář, ryby.

Šperky s akvamarínem

AMAZONIT

Amazonit má filtrační schopnost, blokuje geopatogenní zóny, pohlcuje záření mobilního telefonu. Je to velmi uklidňující kámen. Udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii. Zmenšuje obavy a strach a hojí citová traumata. Odstraňuje negativní energii a rozčilení. Uvolňuje bloky v nervovém systému. Napomáhá proti zubnímu kazu a zlepšuje vstřebávání a využití vápníku. Ulevuje od svalových křečí. Uzdravuje a otevírá srdeční a krční čakru. Zvyšuje intuici, tím že otevírá třetí oko.

Čakra: srdeční, krční. Související archanděl: Ariel. Znamení zvěrokruhu: panna.

Šperky s amazonitem

AMETRÍN

Naleziště ametrínu je pouze v Bolívii. Spojuje vlastnosti ametystu a citrínu. Účinkuje silně a rychle; chrání před psychickými útoky; odstraňuje z aury vše negativní. Je vhodný pro meditaci, neboť očišťuje mysl od stresů a napětí; otevírá třetí oko, a tak napomáhá léčbě a věštění. Sjednocuje mužskou a ženskou energii. Podněcuje tvůrčí schopnosti. Přináší optimismus; je zdrojem energie, léčí únavu, posiluje imunitní systém, napomáhá čištění krve.

Šperky s ametrínem

AMETYST

Ametyst je ochranný, očistný a uklidňující kámen podporující duchovní schopnosti. Zlepšuje soustředění a podporuje schopnost rozhodování a motivaci. Zdůrazňuje pozitivní aspekty naší bytosti. Zmírňuje obavy, strach, zlobu a smutek.

Ametyst je fialovou odrůdou křemene. Jeho zářivá barva je kombinací červené a modré, což představuje rovnováhu pozemského a duchovního.

Ametyst je kamenem očisty a inspirace; symbolizuje vnitřní čistotu. Je to uklidňující, meditační a ochranný kámen. Nižší energie přeměňuje ve vyšší vibrace.

Dodává pocit jistoty a vnáší světlo do nejasných problémů.

Ametyst dokáže naši mysl podle potřeby uklidnit i povzbudit a zlepšuje soustředění.

Působí proti fyzickým i psychickým bolestem a proti nespavosti.

Při dlouhodobém vystavení slunečnímu záření může ametyst blednout.

Čakra: korunní. Související archanděl: Michael. Znamení zvěrokruhu: beran, kozoroh.

Šperky s ametystem

APATIT

Napomáhá komunikaci a sebevyjádření ve všech rovinách. Zvyšuje motivaci. Usnadňuje kontakt s ostatními lidmi a odstraňuje negativní postoje. Pročišťuje zmatky a spory. Povzbuzuje tvůrčí schopnosti a intelekt. Tiší lítost, apatii a zlost. Omezuje hyperaktivitu, a nebo naopak působí podnětně při malátnosti a příliš nízké aktivitě. Působí blahodárně na srdce a stavy citové nevyrovnanosti. Použije-li se apatit společně s dalšími krystaly, usnadňuje dosažení žádoucích výsledků.

Šperky s apatitem

AZURIT SE SHATTUCKITEM 

Azurit a shattuckit přinášejí spojení vlastností obou jmenovaných

vysokovibračních transformačních kamenů, které usnadňují kontakt 

s nejryzejším čistým zdrojem energie a poskytují silnou ochranu.

Podněcují činnost třetího oka a krční čakry. Podporují intuici, mentální vize a 

pozvedají vědomí na vyšší úroveň. Přináší jasné porozumění souvislostem,

dodávají nový pohled na realitu, podněcují k přehodnocení starých názorů a 

rozpouští iluze. Pomáhají pročistit mysl od stresu, strachu a smutku, a zároveň 

odhalit jejich hlubší příčiny a také jejich psychosomatické vlivy na tělo. Azurit 

se shattuckitem čistí dávné bloky a odstraňují kletby a rozkazy pocházející 

z minulých životů. Pomáhají poznat, co nám již přestalo přinášet užitek. 

Tmavě modrý azurit je symbolem vědění a moudrosti, stimuluje paměť a podporuje koncentraci myšlení.

Šperky s azuritem a shattuckitem

BÝČÍ OKO (červené tygří oko)

Býčí oko - červená odrůda tygřího oka je kamenem vitální energie přinášející povzbuzení. Posiluje naši sebedůvěru, paměť a koncentraci. Dokáže překonat letargii a nabízí motivaci. Podporuje komunikaci na veřejnosti, ve skupinách. Urychluje metabolismus. Zdravotně uvolňuje svalová napětí a křeče. Aktivuje pohybové ústrojí, mírní záněty nervů a jejich průvodní bolesti. Pomáhá při nachlazení a zánětech horních cest dýchacích, při chronických chorobách průdušek a plic. Aktivně posiluje plíce, srdce a břišní orgány. Dokáže snížit bolesti hlavy a zabránit migrénám. Prohřívá organismus. Zlepšuje činnost oběhového ústrojí a chrání před jeho únavou. 

Čakra: kořenová. Související archanděl: Gabriel. Znamení zvěrokruhu: štír.

Šperky s býčím okem

CITRÍN

 

 

 

 

Citrín je kamenem hojnosti, která může mít mnoho podob a kamenem štěstí; poskytuje nám sluneční energii, obnovuje sílu a zajišťuje energetickou ochranu; čistí od negativních energií, které dokáže proměnit a uzemnit; rozptyluje negativní emoce; pomáhá překonávat strach; podporuje tvořivost a sebedůvěru; přináší radost; zesiluje intuici, tím že aktivuje korunní čakru; příznivě působí na čakru solar plexu, na trávení a napomáhá zbavování se toxických látek z těla. Čistí krev a podporuje tvorbu bílých krvinek. V centru hrdla uvolňuje a léčí dýchací cesty, v centru srdce odstraňuje starosti a obrací mysl k veselým stránkám života.

Čakra: sakrální, solar plexus. Související archanděl: Ariel, Gabriel, Uriel. Znamení zvěrokruhu: býk, blíženci, lev, panna.

Šperky s citrínem

ČAROIT

Čaroit pochází z Ruska. Jeho jediné naleziště je na Sibiři v okolí řeky Čary. Pomáhá překonávat strach (i skrytý), stres a obavy; uvádí do stavu uvolnění. Transformuje negativní energii v hojivou sílu, rovněž pocit nerovnováhy mění v příjemný stav harmonie. Podporuje intuici. Zlepšuje sebehodnocení a podporuje duchovní růst. Podněcuje činnost třetího oka, srdeční a korunní čakry. Pročišťuje auru. Vyčerpanému tělu dodává energii. Působí blahodárně na oči, srdce, játra, slinivku břišní, reguluje krevní tlak. Pomáhá se zbavit křečí a bolestí. Zahání nespavost a přináší klidný a hluboký spánek.

Čakra: především korunní. Související archanděl: Chaniel, Michael, Raziel. Znamení zvěrokruhu: štír, střelec.

Šperky s čaroitem

DIOPSIT

Diopsit harmonizuje psychiku, emoce, vyrovnává také hladiny hormonů a kyselost v organismu. Podporuje intelekt, paměť a učení, také intuici. Pomáhá nám cítit sepětí se zemí a napomáhá respektovat naše skutečné pocity. Usnadňuje smířit se s tím, co nám v minulosti ublížilo. Z fyzického hlediska prospívá ledvinám, srdci a plícím; upravuje fyzickou slabost, krevní tlak; pomáhá proti zánětům, bolesti svalů a křečím.

Čakra: srdeční. Znamení zvěrokruhu: ryby, panna, blíženci.

Šperky s diopsitem

DUMORTIERIT

Dumortierit usnadňuje spojení a komunikaci s anděly. Dodává klid a úlevu, působí proti přecitlivělosti, stresu, depresi a nespavosti. Pomáhá s léčením závislostí a s čištěním minulých životů. Posiluje sebejistotu, odvahu a trpělivost. Podporuje jasnou mysl. Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy, nevolnost, křeče a bušení srdce.

Šperky s dumortieritem

FLUORIT

Mocný léčivý kámen, který pomáhá uzemnit energii a zlepšuje soustředění.

Čakra: krční, třetí oko (fialový fluorit),  Související archanděl: Šamuel, Rafael, Raziel, Uriel. Znamení zvěrokruhu: kozoroh, vodnář, ryby.

Šperky s fluoritem

FOSFOSIDERIT

Tento vzácný fialovopurpurový kámen se žlutohnědými žilkami původem z Chile obsahuje fosfor a železo. Kámen má velmi výrazný odstín, který je přírodní. Fosfosiderit má obrovskou sílu, a zároveň je velmi uklidňující, přináší stabilitu a zaplavuje nás štěstím. Otevírá srdce a vyšší čakry, a tím usnadňuje přijímání vyšších vibračních energií. Pomáhá nám oprostit se od emocí, hněvu a negativních emočních vazeb k druhým lidem. Umí dodat objektivní náhled.

Čakra: vyšší čakry, srdeční, solar plexus. Znamení zvěrokruhu: beran, býk, rak, lev, štír, střelec.

Klíčová slova: uklidnění, stabilita, meditace, objektivita, minulé životy, štěstí

GRANÁT Almandin

Název pochází z latinského slova „granatus“, což znamená zrno.

Typickou barvou granátu je červená, ale granát může být i např. zelený. Nejrozšířenějším druhem je Almandin.

Granát je kamenem ohně, vášně a čistoty srdce.
Dodává novou energii, podporuje nadšení, tvořivost, sebedůvěru a vůli.
Vnáší naději do zdánlivě beznadějných situací a pomáhá nám vnímat překážky jako výzvy.

Granát zesiluje účinky ostatních kamenů. Příznivě působí na regeneraci těla.

Čakra: kořenová. Související archanděl: Gabriel, Haniel, Rafael. Znamení zvěrokruhu: beran, lev, štír.

Šperky s granátem

HEMATIT

Hematit je talismanem štěstí a úspěchu; dodává optimismus, pocit bezpečí, odvahu a posiluje vůli a sebevědomí. Slouží k uzemnění a k ochraně, odstraňuje negativní energie a špatné návyky. V těle navozuje klid, mír a harmonii. Rovněž zlepšuje paměť a soustředění, zahání úzkost a nespavost. Pomáhá léčit krevní onemocnění (chudokrevnost), podporuje tvorbu nových buněk a krve, podněcuje ukládání železa. Doporučuje se k zastavení krve a při odstraňování krevních otoků a sraženin.

Čakra: kořenová. Související archanděl: Jofiel, Michael. Znamení zvěrokruhu: beran.

Šperky s hematitem

HOWLIT

Howlit je velmi uklidňující kámen, uklidňuje rozvířené city a mysl. Pomáhá při práci s minulými životy. Posiluje paměť, učí trpělivosti, potlačuje vztek a zlost, podporuje kladné povahové rysy. Umožňuje klidnou a racionální komunikaci.  

CHALCEDON

Bleděmodrý pruhovaný chalcedon uklidňuje, vyrovnává naši mysl, je balzámem pro přepjaté nervy. Zeslabuje stavy beznaděje. Krystal pohlcuje, a poté rozptyluje negativní energii, negativní myšlenky i city a zlé sny. Mysl, tělo, city a ducha uvádí do vzájemné harmonie. Podněcuje laskavost. Z duše zahání nepřátelství a melancholii mění v radost. Pomáhá proti pochybám o sobě samém. Chalcedon je „kamenem řečníků“ – pomáhá překonávat ostych a trému při projevu na veřejnosti. Podněcuje schopnost učit se novým jazykům. Zlepšuje paměť. Podporuje tvůrčí schopnosti. Z hlediska léčení má výborný očistný účinek, pomáhá léčit dosud nezhojené rány. Podporuje mateřský pud a tvorbu mateřského mléka a ukládání minerálních látek v těle. Současně likviduje usazeniny minerálů v cévách. Zvyšuje tělesnou energii.  Odstraňuje nerovnováhu způsobenou citlivostí na změny počasí nebo tlak vzduchu. Příznivě působí na imunitní systém. Podporuje koloběh tekutin – zahání otoky. Působí protizánětlivě, snižuje teplotu a krevní tlak. Podporuje léčbu krčních onemocnění. Hojivě působí také na oči, žlučník, kosti, slezinu, krev a oběhový systém.

Čakra: krční. Související archanděl: Raguel. Znamení zvěrokruhu: rak, střelec, kozoroh.

Šperky s chalcedonem

CHRYZOKOL

Modrozelený kámen, který se vyskytuje v oxidačních zónách ložisek mědi. Vzniká rozkladem chalkopyritu. Hnědé odstíny jsou způsobeny obsahem limonitu.

Je to uklidňující a očistný kámen, odpuzuje negativní vlivy. Podporuje vnímání krásy a harmonie v prostředí kolem nás; přináší vnitřní klid a pomáhá nám flexibilně reagovat na měnící se situace. Chrání naši vnitřní sílu. Vyrovnává emoce a  zklidňuje roztěkané myšlenky; přináší energii univerzální lásky, kterou nás zbavuje pocitů smutku, stísněnosti, odloučení a viny. Smutek nahrazuje radostí. Upevňuje stabilitu vztahů, zlepšuje komunikaci. Podporuje sebedůvěru, tvořivost a motivaci. Učí nás trpělivosti, toleranci a vnímání s nadhledem.

Čakra: srdeční, krční, solar plexus. Související archanděl: Azrael, Raguel. Znamení zvěrokruhu: býk, blíženci, lev, panna, váhy, střelec, vodnář.

Klíčová slova: klid, radost, vyrovnanost, sebedůvěra, vztahy, komunikace, tvořivost, motivace, láska, krása, harmonie

Šperky s chryzokolem

CHRYZOPRAS

Chryzopras je jablečně zelenou odrůdou chalcedonu. Je to veselý, uklidňující a harmonický kámen vnášející naději a lásku do našeho života. Podporuje důvěru ve vztazích, přijetí sebe sama i druhých lidí. Projasňuje zdánlivě spletité problémy - umožňuje vhled do nitra věcí. Pomáhá rozvíjet tvořivost a talent. Usnadňuje proudění univerzální vesmírné energie do celého těla. Uvolňuje tísnivé emoce vzniklé v dětství a tím blahodárně působí na vnitřní dítě a naše současné prožívání. Zmírňuje noční můry.

Čakra: srdeční, křížová. Související archanděl: Rafael. Znamení zvěrokruhu: blíženci, rak, štír, vodnář, ryby.

Klíčová slova: uklidnění, vyrovnanost, vnitřní dítě, láska, přijetí, důvěra, vhled, tvořivost

Šperky s chryzoprasem

JADEIT

Zlepšuje zdraví a uklidňuje mysl a nervový systém. Jadeit je kamenem prosperity a ochranným kamenem; přitahuje štěstí a přátelství. Připomíná hojnost a lásku Univerza. Podněcuje zrod nových myšlenek. Pomáhá při emoční podrážděnosti. Jadeit dodává odvahu projevit, kým ve skutečnosti jsme. Harmonizuje nefungující vztahy. Na fyzické úrovni je čistícím kamenem – odstraňuje z těla jedovaté látky – napomáhá činnosti orgánů, jež mají na starost filtraci a vylučování. Uzdravuje buněčný a kosterní systém; pomáhá hojit stehy. Zvyšuje plodnost, příznivě působí při porodu. Dobrý vliv má na slezinu. Udržuje rovnováhu tekutin a poměr kyselého a zásaditého prostředí v těle.

Čakra: srdeční. Související archanděl: Rafael, Raziel. Znamení zvěrokruhu: rak, váhy, ryby.

Šperky s jadeitem

JANTAR

Mineralogicky se označuje názvem „succinit“. Jantar je organický materiál, který vznikl fosilizací stromové pryskyřice během 40 až 50 miliónů let. Představuje spojení rostlinné, živočišné a nerostné říše. Jako šperk a platidlo se používá již od doby kamenné. Jantar má pevné spojení se zemí a zároveň v sobě obsahuje silnou pozitivní uklidňující sluneční energii o vysoké frekvenci – díky tomu náš organismus prosvětluje a očišťuje a přináší štěstí. Má schopnost zahánět depresi a odstranit nepřátelství. Je vodičem vyšších energií a má velkou ochrannou, léčivou a očistnou moc (čistí a léčí čakry). Negativní energie pohlcuje a proměňuje je v pozitivní síly, které podněcují tělo, aby se samo uzdravovalo. Můžeme jej přikládat na všechny oblasti těla, kde cítíme napětí, bolest nebo poruchu. Nošen jako šperk vyrovnává energii jin a jang. Je rovněž nástrojem zhmotňování, který nám pomáhá dosáhnout našich cílů. Přináší trpělivost, vyrovnanost, pomáhá při rozhodování a posiluje paměť. Nastoluje klid a mír. Potlačuje stres. Příznivě působí na hormonální a trávicí sytém, na slezinu, játra, žlučník, střeva, ledviny a močový měchýř. Poskytuje úlevu při infekcích s horečkami, při astmatu a bronchitidě. Při prochlazení nám poskytne pocit tepla. Uzemňuje tělesnou energii.

Čakra: solar plexus, krční. Související archanděl: Ariel, Jeremiel. Znamení zvěrokruhu: rak, lev, panna, kozoroh, vodnář.

Šperky s jantarem

JASPIS

Podporuje vstup zemské energie zdola do těla, zprostředkovává lásku Země. Učí nás skromnosti, pochopení, trpělivosti. Přináší klid, pomáhá zvládat stres. Slouží k ochraně a uzemnění energie těla. Pohlcuje negativní energii a současně pročišťuje a uvádí do rovnováhy čakry a auru. Zajišťuje rovnováhu energií jin a jang. Je talismanem proti černé magii a nočním můrám. Odstraňuje elektromagnetické záření. Dodává tělu energii. Dokáže uklidnit city a rychle zahnat slzy. Usnadňuje jasné myšlení, zlepšuje organizační schopnosti a urychluje dokončování projektů. Utišuje krvácení. Prohřívá organismus.

Čakra: kořenová. Související archanděl: Ariel, Metatron. Znamení zvěrokruhu: beran, panna, váhy, kozoroh.

Šperky s jaspisem

KALCIT (vápenec)

Účinný zesilovač a čistič energie. Dobře slouží pro odvedení negativní energie a navýšení energie vlastní. Z těla odstraňuje nečinnou energii. Zajišťuje spojení s vyšším vědomím, urychluje duchovní vývoj. Spojuje cit s rozumem. Podporuje nás, když ztrácíme naději nebo motivaci. Pomáhá při boji s leností a dodává energii na všech úrovních osobnosti. Zažehnává strach, pomáhá překonávat deprese. Podporuje tvůrčí projev. Uklidňuje mysl, rozvíjí bystrý úsudek a schopnost analýzy. Je to kámen pro studující. Pomáhá s uchováváním informací. Citové napětí uvádí do rovnováhy. Zvyšuje sebedůvěru a pomáhá překonávat nezdary. Pročišťuje čakry (oranžový kalcit působí především na nižší čakry). 

Čakra: sakrální (oranžový kalcit). Související archanděl: Sandalfon. Znamení zvěrokruhu: blíženci, rak, lev, ryby.

KARNEOL

Velmi vhodný kámen pro tvořivé lidi, umělce. Probouzí v nás kreativitu a tvořivost. Vytváří rovnováhu mezi mentálním soustředěním a tvořivou inspirací, a tím napomáhá k realizaci nápadů. Nese teplou a živoucí energii Země. Uzemňuje a ukotvuje v současné realitě. Obnovuje vitalitu a motivaci. Dodává odvahu, přináší pozitivní pohled na život, rozhání apatii. Pomáhá nám nalézt správný směr v životě.  Účinný při překonávání závislostí. Pomáhá nám získat víru v sebe sama. Pomáhá ke koncentraci a jasnějšímu vnímání. Ochraňuje před závistí, vztekem a zlobou (vlastní nebo od ostatních lidí). Karneol dokáže čistit jiné kameny.

Čakra: sakrální. Související archanděl: Gabriel. Znamení zvěrokruhu: beran, rak, panna.

Šperky s karneolem

KORÁL

Korál je organického původu a je vzácným darem moře, říká se mu kámen lásky. Nese silnou ženskou energii a pozemskou životní energii, ukrývá sílu oceánu. Slouží jako talisman proti uřknutí a očarování (poskytuje silnou ochranu), chrání i před nehodami. Učí nás stabilitě a zároveň pružnosti – pomáhá nám zůstat vnitřně pevnými a přesto plynout v toku života. Poskytuje úlevu při emočním stresu. Pomáhá při meditaci, zvyšuje intuici a konkretizuje představy. V psychické rovině zahání depresi a letargii. Podporuje zdraví, mnohostranně posiluje lidské tělo (zejména pohybový systém). Korál souvisí s kostmi a také s krví. Doporučuje se při anémii. Korál se energeticky nabíjí na měsíčním světle.

Čakra: kořenová. Související archanděl: Ariel. Znamení zvěrokruhu: ryby, býk, rak (bílý korál), váhy (růžový korál).

Šperky s korálem

KŘIŠŤÁL

Název pochází z řeckého slova „krystallos“, což znamená led. Křišťál je nejúčinnější léčivý a očistný kámen, zesiluje metafyzické vlastnosti ostatních kamenů. Ukrývá v sobě všechny barvy duhového spektra, prosvětluje myšlenky, harmonizuje všechny čakry a auru a přitahuje paprsky andělské energie. Působí jako katalyzátor – negativní energii odebírá a pozitivní energií nás nabíjí. Křišťál je univerzálním talismanem proti zlu a černé magii. Napomáhá soustředění. Slouží pro léčení veškerých zdravotních potíží. Podporuje činnost imunitního systému a uvádí tělo do rovnováhy.

Čakra: všechny, především korunní. Znamení zvěrokruhu: lev, kozoroh, vodnář.

Šperky s křišťálem

Křišťál andělská aura vzniká nanesením tenké vrstvy kovu (titan) na povrch čirého křemene ve vakuu. Andělská aura je "krystalem radosti" - stejně jako duha na obloze dodává všemu živému naději a optimismus. Křišťál je nejúčinnější léčivý krystal, který čistí, harmonizuje a aktivuje čakry, rovněž léčí a uklidňuje auru.

KUNZIT

Kunzit je růžovofialový kámen s vysokými vibracemi spojující lásku vyjádřenou růžovou barvou a božství reprezentované fialovým odstínem. Z oblasti srdce odraňuje veškeré blokády a negativní emoce, zlepšuje náladu, pomáhá nám vyjadřovat naše pocity. Vytváří kolem nás ochrannou clonu (zesiluje energetické pole kolem těla) a rozptyluje vše negativní. Odstraňuje z cesty překážky, zmírňuje obavy. Napomáhá vhledu.

Čakra: srdeční, korunní, krční, třetí oko. Související archanděl: Jofiel, Raguel. Znamení zvěrokruhu: beran, býk, lev, váhy, štír, ryby.

Klíčová slova: nepodmíněná láska, mír, komunikace, vztahy, meditace, ochrana, tvořivost, vhled

Šperky s kunzitem

KYANIT

Kyanit je průsvitný modrošedý kámen s kovovým leskem. Vysílá, zesiluje a také uzemňuje vysokovibrační energie. Podporuje intuici a usnadňuje přeladění mysli na vyšší frekvence. Zprostředkovává vyšší moudrost a tím nabízí nové perspektivy myšlení a poznání. Pomáhá řešit vnitřní i vnější konflikty. Povzbuzuje radost ze života. Z krční čakry odstraňuje strach a bloky, a tím umožňuje otevřenou pravdivou komunikaci od srdce. Odbourává stres, iluze, strach a zklamání a přináší klid a vyrovnanost. Pomáhá udržovat rovnováhu mezi energiemi jin a jang.

Čakra: krční. Související archanděl: Gabriel, Metatron, Raguel.

Šperky s kyanitem

LABRADORIT

Vysoce mystický a ochranný kámen vnášející světlo do života. Odklání nežádoucí energie od aury a brání úniku energie. Podporuje rozvoj intuice a duševních darů. Potlačuje strach, nejistotu a zbytky minulých zklamání. Posiluje víru v sebe sama i v celý vesmír. Uklidňuje příliš aktivní mysl. Je užitečným průvodcem v době změn; přináší sílu a vytrvalost. Přináší úlevu od stresu.

Čakra: krční, třetí oko. Související archanděl: Chaniel, Michael, Raziel. Znamení zvěrokruhu: střelec, kozoroh, vodnář, ryby.

Šperky s labradoritem

LAPIS LAZULI

Název pochází z arabštiny a znamená „modrý kámen“. Ve starém Egyptě jej pojmenovali jako „nebeský kámen“. Jedná se o horninu, která obsahuje minerály lazurit, pyrit (zlaté částečky), kalcit, augit, diopsid, amfibol, slídy. Svým vzhledem se podobá hvězdné noční obloze. Je ochranným kamenem – útočící energii vrací zpět k jejímu zdroji. Působí proti pocitům ztráty smyslu života tím, že harmonizuje tělesnou, duševní, citovou a duchovní rovinu a vede tak vnitřnímu sebepoznání. Podněcuje rozvoj tvůrčích schopností. Účinně zesiluje myšlenky. Pomáhá vyrovnat se s pravdou. Usnadňuje vyjádření vlastního názoru, utišuje konflikty. Upevňuje přátelské vztahy. Lapis lazuli otevírá třetí oko, a tím aktivuje intuitivní schopnosti a jasnovidnost. Je vhodný pro meditace. Léčí smutek a úzkost, rychle odstraňuje stres a přináší pocit hlubokého klidu a míru.

Čakra: krční, třetí oko. Související archanděl: Michael, Raziel, Cadkiel. Znamení zvěrokruhu: panna, střelec.

Šperky s lapisem lazuli

LARIMAR

Larimar je vzácná odrůda kamene pektolitu se světle modrozeleným zbarvením připomínajícím barvu moře a oblohy. Tento druh pektolitu se nachází pouze na jediném místě na světě, a to v Karibiku v Dominikánské republice. Čím má intenzivnější modré zbarvení, tím má větší hodnotu.

Původ larimaru je vulkanický. Tento jemný kámen s neobvyklým modrým odstínem náležejícím k elementu vody vzniká tedy působením opačného elementu, ohně. Těmito svými vlastnostmi pak působí na vyvážení aktivní a pasivní složky - Jang a Jin - v nás.

I když je larimar považován za nově objevený kámen, znal jej již místní moudrý kmen Tainů (v překladu "laskaví"). Tito původní obyvatelé zasvětili kámen mořským bohům a používali jej při rituálech souvisejících s mořem. Tainové věřili, že jim tyto blankytně modré kameny předávají moudrost mořských bohů a umožňují jim nahlížet na budoucí události.

Kámen má několik dalších pojmenování: "delfíní kámen", "kámen Atlantidy", "kámen štěstí". Larimar je spojen s delfíny, jednorožci, vílami a umožnuje spojení se světem andělů a také s přírodou. Larimar je velmi silný kámen s vyššími vibracemi; přináší klid, radostnou energii a přirozenou hravost.Podporuje tvořivost a jasné a klidné myšlení. Slouží jako podpora v době probíhajících změn v našem životě, přičemž odstraňuje různé bloky a omezení a pomáhá převzít kontrolu nad vlastním životem. Léčí srdeční traumata; odstraňuje strach a předává uklidňující energii. Příznivě působí na tzv. horní čakry (srdeční, krční, třetí oko, korunní).

Šperky s larimarem

LÁVA

Lávové kameny jsou silně spojeny se živlem země, nesou v sobě uklidňující energii, ochraňují a dodávají pozitivní energii.

Šperky s lávou

MALACHIT

Malachit je zemitý kámen tmavě zelené barvy s pásky světlejších odstínů a s obrazci „květů“. Říká se mu kámen kreativity a proměny, neboť podněcuje ke změnám a provází nás procesem znovuzrození. Pomáhá nám se otevřít a přijmout vesmírnou pomoc a lásku. Vede nás k jednání, které je v souladu s životním úkolem našeho srdce a zaměřuje nás na smysl života, a tím přitahuje do našeho života hojnost. Malachit je silný léčivý kámen, který pečuje o fyzické zdraví tím, že posiluje srdce. Malachit zesiluje energie a uzemňuje. Je spojen se silou přírody, čistí a aktivuje čakry. Zvyšuje intuici a vhled a podporuje koordinaci obou mozkových hemisfér.

Čakra: solar plexus, srdeční. Související archanděl: Rafael. Znamení zvěrokruhu: býk, štír, střelec, kozoroh.

Šperky s malachitem

MANGANOKALCIT

Jiným názvem také managano, růžový kalcit či růžový vápenec je nejvzácnější ze všech druhů kalcitu. Je to andělský kámen rezonující se srdcem. Přináší vnitřní klid a mír a spojuje nás s andělskou říší. Jeho láskyplná energie působí blahodárně na srdeční oblast, kde napomáhá odpuštění, zbavení se strachu  a smutku a podporuje přijetí sebe sama. Potlačuje napětí a úzkost.

Čakra: srdeční. Související archanděl: Ariel, Jofiel. Znamení zvěrokruhu: blíženci, rak, ryby.

Klíčová slova: sebepřijetí, odpuštění, vnitřní klid

Šperky s manganokalcitem

MECHOVÝ ACHÁT

Druh chalcedonu prostoupený dendridy železa, manganu a chloritu. Optimistický kámen spojený s přírodní léčivou energií, která uklidňuje duši, přináší víru a naději. Je také kamenem zrození, nových počátků a hojnosti. Vyvažuje rozum a intuici. Zlepšuje sebedůvěru a naše pozitivní vlastnosti. Pomáhá nám vycházet s lidmi. Odstraňuje strach a hluboko zakořeněný neklid. Podporuje v překonávání nezdarů. Dodává schopnost vhledu do smyslu dění. Urychluje uzdravování.

Čakra: . Související archanděl: Rafael, Ariel, Uriel. Znamení zvěrokruhu: býk, blíženci, rak, panna.

Klíčová slova: optimismus, naděje, mír, Matka Země, příroda, hojnost, nový počátek, vhled, rovnováha mozkových hemisfér

Šperky s mechovým achátem

MĚSÍČNÍ KÁMEN

Pojmenování souvisí s jeho vzhledem připomínající měsíční svit. Pro měsíční kámen vyšší kvality jsou typické modré, světle fialové a někdy až duhové odlesky, což je optický jev zvaný adularizace. Tento jev je způsoben lamelovou strukturou kamene a lomem světla, které prochází přes jeho vrstvy. Měsíční kámen bývá bílý, světle oranžový, nebo šedý.
Často je přírodní měsíční kámen zaměňován s tzv. opalitem, který je jeho skleněnou náhražkou.

Měsíční kámen v sobě nese ženskou energii a působí na nás tedy prostřednictvím ženské síly. Je také silně spojený s Měsícem, cykly, emocemi a intuicí. Uklidňuje rozbouřené emoce a navozuje citovou stabilitu.

Je symbolem jednoty opačných aspektů - emocí a rozumu. Vyrovnává energie jin a jang, čímž nám pomáhá do života přitahovat ty zkušenosti a lidi, kteří podporují naše směřování a záměry.

Říká se mu kámen nových začátků, protože stimuluje pozitivní změny.

Čakra: všechny, především krční. Související archanděl: Haniel. Znamení zvěrokruhu: rak, panna, váhy, kozoroh, vodnář, ryby.

Šperky s měsíčním kamenem

Duhový měsíční kámen

Ve skutečnosti dle chemického složení kamene se jedná o varietu labradoritu - tzv. bílý labradorit, který má vzhled měsíčního kamene.

Spojuje energetické vlastnosti obou kamenů - měsíčního kamene a labradoritu. Podporuje optimismus a rozvíjí tvořivost a hravost, tím že pomáhá uzdravovat vnitřní dítě.

Je symbolem lásky a jednoty opačných aspektů - emocí a rozumu.

Přináší vibraci kosmického světla. Zvyšuje duchovní úroveň mysli a její spojení s kosmickými energiemi. Podporuje rozvoj intuice a duševních darů. Pomáhá vidět nespatřené a chápat synchronicitu. Umožňuje interdimenzionální spojení - spojuje nás s naší celkovou duší stejně jako se současným životním plánem.

Tento kámen je silně naladěn na cykly a fáze Měsíce. Je nám průvodcem v době změn, které díky jeho působení přijímáme jako přirozenou součást života. Uklidňuje nadměrné emotivní reakce. Posiluje víru v sebe sama.

Šperky s duhovým měsíčním kamenem

MORGANIT

Je vzácnou odrůdou berylu - tzv. růžový beryl. Morganit má velmi jemnou láskyplnou energii. Je kamenem srdce, které otevírá přijímání nepodmíněné lásky. Přináší úlevu od stresu tím, že blahodárně působí na nervový systém. Upozorňuje na přehlížené potřeby naší duše, na nenaplněné citové potřeby a na nevyjádřené emoce. Zahání nepříznivé myšlenky a podvědomý odpor, který nám brání osobní proměně a duchovnímu rozvoji. Zbavuje návyku stavět se do role oběti.

Čakra: srdeční, solar plexus. Znamení zvěrokruhu: býk, váhy.

Klíčová slova: láska, sounáležitost, radost ze života, uklidnění, vyrovnanost

Šperky s morganitem

OCEÁNSKÝ JASPIS

 Oceánský jaspis patří ke vzácným kamenům a jeho naleziště je na Madagaskaru. Má spirálovitý vzor, který znázorňuje cykličnost, rytmičnost a proměnlivost přírody. Je to kámen obnovy a síly a rezonuje se vším, co probíhá v cyklech. Pomáhá zvládat změny. Podporuje imunitní a lymfatický systém.

Šperky s oceánským jaspisem

OHNIVÝ ACHÁT

Ohnivý achát udržuje pevné spojení se zemí a živlem ohně, má silné uzemňující účinky, podněcuje vitalitu. Nese uklidňující energii, která dodává pocit bezpečí, jistoty a ochrany, odstraňuje strach. Vytváří silný ochranný štít kolem těla, který negativní působení odráží zpět; chrání hlavně proti uhranutí. Ohnivý achát dodává energii auře. Tento kámen je také nazýván jako kámen astrologů.

Čakra: zemská, kořenová. Související archanděl: Michael, Raziel. Znamení zvěrokruhu: beran, rak, lev.

Šperky s ohnivým achátem

OLIVÍN

Olivín či jiným názvem peridot nebo zlatý kámen (chryzolit) je zářivý zlatozelený kámen. Je tedy kamenem slunce a svou září nás obdarovává teplem a radostnou náladou, prosvětluje melancholickou náladu a zahání pocity nejistoty. Jeho barva je velmi uklidňující a harmonizující celkový stav organismu. Olivín otevírá, pročišťuje a aktivuje srdeční čakru a čakru solar plexu, a tím probouzí v srdci cit a zároveň uvolňuje pouta minulosti, která nás svazují, a tak umožňuje přístup k novým vyšším frekvencím. Olivín vnáší hojnost do všech oblastí našeho života a pomáhá nám poznat naše vlastní dary a smysl života. V souladu s naším posláním podporuje zhmotňování našich myšlenek a přání, současně vyvolává nezbytné změny a motivuje k dalšímu růstu. Olivín je darem matky přírody a je spojen s rostlinným světem. Je účinným čističem naší energie a ochráncem aury. Olivín zprostředkovává vztah mezi srdcem a rozumem.

Šperky s olivínem

ONYX

Onyx je odrůdou chalcedonu. Je silně ochranným kamenem, který chrání před nepřáteli. Podporuje nás v soustředění, sebekontrole, vytrvalosti a cílevědomosti. Zajišťuje kontakt s vyššími průvodci. Slouží k uzemnění, dodává nám sílu, zvyšuje sebedůvěru. Pomáhá nastolit rovnováhu v obtížných situacích – působí jako duševní tonikum, které snižuje strach a obavy. Napomáhá vstřebávat vesmírné energie, jež jsou potřebné při léčení. Po setmění nás ochrání doma i na cestách. Udržuje v těle rovnováhu energií jin a jang. Posiluje imunitní systém.

Čakra: zemská. Související archanděl: Kassiel, Chaniel, Raguel, Raziel. Znamení zvěrokruhu: lev, kozoroh.

Šperky s onyxem

OPÁL (drahý)

Drahý opál je opalizující druh křemene s vysokým obsahem vody. Je to citlivý kámen s jemnými vibracemi. Svou opalizující hrou barev symbolizuje mnohotvárnost a proměnlivost našeho života - bílé světlo se v něm rozkládá v duhové spektrum. Posiluje vůli k životu; probouzí harmonii; zesiluje emoce; uvolňuje karmická pouta. Napomáhá nám k objevení a projevení našeho skutečného Já. Zesiluje naše osobní vlastnosti, které díky jejich výraznému zviditelnění můžeme následně i změnit. Umožňuje nám pochopit vlastní cenu a vlastní možnosti.

Opál s modrozelenými tóny: zlepšuje náladu; pomáhá nám dívat se na svět z jiného úhlu pohledu; daruje inspiraci a hnací sílu pro všední den.

Čakra: všechny. Související archanděl: Chaniel, Metatron, Uriel. Znamení zvěrokruhu: rak, panna, váhy, střelec, vodnář, ryby.

Klíčová slova: harmonie, klid, spontánnost, autentičnost, tvořivost, proměnlivost, inspirace, originalita

Šperk s drahým opálem

OPÁL růžový andský

Růžový andský opál je kamenem srdce, přináší do srdeční oblasti klid a rovnováhu. Podporuje přívětivost, velkorysost, empatii a láskyplnou pozornost vůči všemu živému kolem nás. Rozpouští ostych a trému. Ukotvuje nás do přítomného okamžiku a umožňuje nám vnímat s nadhledem.

Čakra: srdeční. Znamení zvěrokruhu: rak, ryby.

Šperky s růžovým andským opálem

PERLA

Vznikají tak, že mlž obaluje perletí cizorodé těleso (např. zrnko písku), které se dostane mezi jeho tělo a plášť (lasturu).

Perla je drahokamem vody a je symbolem proměn a čistoty. Věří se, že perly přivolávají štěstí a zdraví a ochraňují před negativní energií. Perly uklidňují a pozitivně působí na mezilidské vztahy.

Šperky s perlami

PERLEŤ

Je to organický materiál, který pokrývá vnitřní stranu schránek měkkýšů, a tím chrání jejich těla před parazity.

Perleť je spojena s vodním živlem a intuicí. Navozuje psychickou rovnováhu, pomáhá při důležitých rozhodnutích a léčí emoční zranění. Duchovně je ochránkyní našeho vnitřního prostoru, to znamená, že se k nám snaží nepustit zlo, které neutralizuje a přeměňuje na dobro. Perleť má očistné účinky na tělo, mysl a duši.

Šperky s perletí

PREHNIT

Tento světle zelený průsvitný kámen (někdy s inkluzemi epidotu) nám umožňuje naladit se na božskou energii, která je zdrojem nepodmíněné lásky, poskytuje nám ochranný štít, přináší klid a spojuje nás s vyšším já, vlastním nitrem a s vesmírným energetickým polem. Prehnit navozuje soulad s přírodními silami. Pomáhá najít karmické příčiny situací, v nichž se ocitáme. Usnadňuje zbavování se nepotřebného a pomáhá nám být vždy připraveni na vše, co přijde.

Čakra: srdeční. Související archanděl: Rafael. Znamení zvěrokruhu: blíženci, váhy.

Klíčová slova: klid, revitalizace, jasnovidnost, ochrana, meditace, přírodní síly, feng shui, spojení s vyšším já

Šperky s prehnitem

RODOCHROZIT

Ulehčuje okamžiky změn. Aktivuje srdeční čakru, a tím propojuje horní a dolní energetická centra. Příznivě působí na vztahy. Vnáší světlo do našeho života.

Čakra: srdeční, solar plexus. Související archanděl: Jeremiel, Metatron, Michael. Znamení zvěrokruhu: lev, štír.

Šperky s rodochrozitem

RODONIT

Rodonit čistí a zbavuje srdeční čakru bolesti a starých vzorců chování, navozuje pocit lásky a zlepšuje schopnost odpouštět. Vyvažuje prvky jin a jang. Kámen první pomoci – odstraňuje následky šoku a paniky, dodává energii. Účinkuje proti sebepoškozování. Uklidňuje zmatenou mysl. Hojí rány, poštípání hmyzem. Užitečný při léčení zvukem. Blahodárně ovlivňuje činnost sluchového ústrojí. Podporuje růst kostí. Podněcuje plodnost. 

Čakra: srdeční. Související archanděl: Metatron, Sandalfon. Znamení zvěrokruhu: býk, rak.

Šperky s rodonitem

RUBELIT

Rubelit je růžově zabarvený turmalín. Je symbolem mateřské lásky. Neutralizuje srdeční konflikty, a tím zahání pochybnosti, smutek a zlé myšlenky. Posiluje a vyrovnává energii v centru srdce. Dodává nám životní sílu; podporuje nás v našem směřování, vytrvalosti a flexibilitě učinit drobné změny potřebné pro dosažení vytyčených cílů. Zvyšuje tvůrčí schopnosti. Podněcuje k extrovertnímu jednání a ke společenskému životu.

Čakra: srdeční. Znamení zvěrokruhu: váhy, štír.

Klíčová slova: vitalita, přizpůsobivost, vytrvalost, tvořivost, společenskost, nadosobní láska

Šperky s rubelitem

RUBÍN

Rubín patří do skupiny korundu (stejně jako safír) a mezi drahokamové kameny. Jeho červené zabarvení je způsobeno příměsí chromu. V rubínu se snoubí pozemské se spirituálním, což je barevně vyjádřeno jeho odstíny červené a modré. Rubín není čistě červený, ale má také růžový až fialový nádech. Tento dynamický kámen vyzařuje sílu života a zažíhá v srdci oheň očisty a proměny. Pomáhá uvědomit si svůj potenciál.  Rubín navozuje pozitivní stav mysli, posiluje intuici, motivaci, odvahu, lásku a hojnost. Chrání před negativními vlivy okolí. Rubín rezonuje se srdcem.

Šperky s rubínem

RŮŽENÍN

Růženín je kámen srdce a nepodmíněné lásky. Čistí a otevírá srdce lásce, probouzí v nás něžnost, mírnost, přátelství a nesobeckou lásku. Pomáhá ubránit se všemu špatnému, hrubému a zlému. Velmi užitečný v době traumat a krizí. Pomáhá nalézt lásku nejen ke svým bližním, ale i k sobě samému – přispívá k sebepřijetí a vede k odpuštění sobě samému. Navozuje vnitřní mír, klid a uzdravování. Ulevuje od smutku. Zvyšuje citlivost a estetické vnímání. Léčí všechny psychosomatické potíže související s poraněnými nebo potlačenými emocemi.

Čakra: srdeční. Související archanděl: Ariel. Znamení zvěrokruhu: býk.

Šperky s růženínem

RYOLIT

Ukotvuje nás v přítomnosti, dokáže však léčit minulé životy. Zažíhá potenciál a tvůrčí schopnosti duše. Usnadňuje změny, pomáhá vyrovnat se s životními událostmi, přináší vědomí vlastní ceny, podporuje sebeúctu. Posiluje duši, tělo a mysl. Navozuje citové uvolnění. Upevňuje přirozenou odolnost organizmu. Zlepšuje ukládání vitaminů B.

Čakra: srdeční. Související archanděl: Cafkiel. Znamení zvěrokruhu: beran, blíženci, kozoroh.

Šperky s ryolitem

SAFÍR modrý

Safír je spojován s láskou, pravdou, duchovní čistotou a moudrostí. Je to silný ochranný talisman. Jeho hluboká nebeská modř symbolizující nekonečné hloubky vesmíru oduševňuje, očišťuje a léčí. Probouzí v nás vnitřní víru. Vyzařuje z něj klid, který přispívá k tomu, abychom vydrželi na vlastní duchovní cestě. Uklidňuje mysl a zbavuje ji nežádoucích myšlenek. Je vhodný pro soustředění. Podporuje léčení energetických center v těle a umožňuje odstraňovat negativní energie a zklamání. Jeho největší vliv je v krční oblasti, kde se propojují naše pocity s myšlením. Uvolňuje blokády mezi srdcem a mozkem, které jsou způsobené zamlčenými pocity. Usnadňuje projevení vlastního já, sebevyjádření a vyslovení vlastní pravdy. Podporuje víru v naše schopnosti, vytrvalost a cílevědomost a podporuje rozum. Safír přináší prosperitu a dary všeho druhu.

SAGENIT

Sagenit, jiným názvem "Venušiny vlasy", je křišťál s vrostlicemi rutilu. Rutil zvyšuje energetické impulzy křišťálu. Sagenit vnáší do duše harmonii, krásu a útěchu. Prozařuje každou buňku našeho těla. Chrání nás před vnějšími negativními vlivy (citovými útoky) stejně jako před vnitřními negativními pocity beznaděje a strachu. Dovoluje minulosti odejít z našeho života, pomáhá s odpouštěním. Spojuje nás s plánem současného života a s moudrostí ducha nabytou dosavadními prožitky. Podporuje transformaci a změnu směru na základě vhledu do podstaty problémů. Energeticky čistí a zároveň dodává vitální energii. Podporuje upřímnost, nezávislost, vytrvalost a cílevědomost.

Čakra: kořenová, solar plexus, srdeční, krční. Znamení zvěrokruhu: blíženci, lev.

Klíčová slova: ochrana, čištění, odpuštění, vitalita, transformace, harmonie, vytrvalost, moudrost, nezávislost

Šperky se sagenitem

SERAFINIT (Sibiř - Rusko)

Kámen serafinit, také „strážný krystal“, "andělský kámen" nebo "serafina", je drahokamová varieta minerálu klinochlor. Tento vzácný drahý kámen se vyskytuje pouze na jediném světovém nalezišti v oblasti Bajkalského jezera ve východním Rusku na Sibiři.

Serafinit má tmavě zelený až světle šedozelený odstín s kresbou lesklých perleťově zbarvených "peříček". Pojmenování serafinit mu bylo přiděleno podle vzhledu andělů Serafů. Jejich posláním je vstřebávat božské světlo a odrážet je dalším. Pověst praví, že když tento kámen andělé ukládali do Země, zanechali na něm otisky svých křídel.

Třpytivé světlo, které se z kresby v tomto kameni odráží, nás propojuje s andělskou říší a otevírá naši korunní čakru.

Serafinit je kámen s vyššími vibracemi, na které nám pomáhá se naladit. Blahodárně ochranně působí na osobní energetické pole. Má citlivý očistný účinek na srdeční čakru, kterou otevírá lásce, čímž nám pomáhá dát se vést hlasem svého srdce a učinit potřebné změny k dosažení harmonie v životě.

Vibrace Serafinitu mají schopnost uvolnit svalové napětí po celém těle a naladit nás na pocit klidu a pohody, jako by nás andělé přikryli hebkými křídly. Podporuje přirozenou schopnost samoléčby v těle.

Čakra: srdeční, třetí oko, korunní, vyšší korunní. Znamení zvěrokruhu: Blíženci.

Šperky se serafinitem

SHATTUCKIT

Shattuckit je silně ochranný kámen s vysokými vibracemi. Spojuje s ryzím čistým zdrojem energie. Odstraňuje kletby a rozkazy pocházející z minulých životů. Uvádí tělo zpět do rovnováhy.

Čakra: krční, třetí oko.

Šperky se shattuckitem

SLUNEČNÍ KÁMEN

Vnáší do života radost a světlo. Pomáhá spojit se s léčivou silou Slunce. Je spojován s příznivým osudem a zvyšuje úroveň intuice. Potlačuje deprese a rozhání chmury. Vyvolává optimismus a nadšení. Čistí všechny čakry a pomáhá při přetínání nežádoucích energetických pout.

Šperky se slunečním kamenem

SMARAGD

Smaragd je nejcennější odrůdou berylu. Jako kámen srdce je symbolem harmonie a absolutní lásky. Svou silou, kterou vyzařuje, přispívá k regeneraci, probouzí v nás vnitřní jas, posiluje, osvěžuje a uklidňuje a neutralizuje negativní energii. Podporuje životní vyrovnanost a integritu a dodává sílu k překonávání životních nezdarů. Je kamenem inspirace a trpělivosti. Pomáhá k dosažení vyššího vědomí a moudrosti. Povzbuzuje k hlubšímu poznání sebe sama. Ochraňuje před uřknutím.

Čakra: srdeční. Související archanděl: Haniel, Jofiel, Raziel, Rafael. 

Šperky se smaragdem

SODALIT

Sodalit má spojení s materií, a tím umožňuje uskutečnit naše představy a přání v konkrétní podobě v realitě. Zvyšuje důvěru ve vlastní schopnosti. Dodává pevnost a klid a posiluje naše odhodlání zůstat sami sebou a jít za svými ideály. Pomáhá nám přijmout naše stinné vlastnosti.

Spojuje logiku s intuicí. Uklidňuje mysl a pomáhá porozumět aktuálním okolnostem našeho života. Pomáhá zbavit se nutkání mít vše pod kontrolou. Odstraňuje staré vzorce myšlení. Usnadňuje slovní vyjadřování našich myšlenek.

Sodalit ruší elektromagnetické znečištění. Je to účinný kámen pro týmovou práci – přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle.  

Čakra: krční, třetí oko.

Šperky se sodalitem

SOKOLÍ OKO

Sokolí oko je modré tygří oko. Díky obsaženému minerálu krokydolitu (s nezoxidovaným železem) s vláknitou krystalickou strukturou má efekt kočičího oka s modrým zbarvením. Podporuje odvahu, mírní stres a přináší uklidnění. Usnadňuje vhled do nitra věcí, umožňuje pohlížet na problémy v širší perspektivě a odstraňuje negativní myšlenkové stereotypy. Uzemňuje a čistí základní čakru.

Šperky se sokolím okem

SPINEL

Spinel se vyskytuje v mnoha barvách, přičemž každá barva je vždy dána určitou příměsí. Černá barva spinelu (tzv. pleonast) vzniká díky vysokého procenta železa a chrómu. Název je odvozen od řeckého spinos = jiskra, což vyjadřuje jiskřivý, velmi lesklý vzhled tohoto kamene. Spinel povzbuzuje v obtížných situacích, pomáhá dosáhnout úspěchu. Podporuje kreativitu a kladné vlastnosti osobnosti. Otevírá čakry. Černý spinel nabízí vhled do problémů hmotného charakteru, dodává nám sílu pokračovat dál, ochraňuje a uzemňuje.

Čakra: kořenová. Znamení zvěrokruhu: býk, štír.

Šperky se spinelem

SUGILIT

Sugilit, jiným názvem Luvulit je kamenem lásky a ochrany. Pomáhá uvědomit si smysl života a podporuje pocit naší vlastní spokojenosti. Adaptuje na pozemské vibrace pomocí uzemnění do současné reality. Dokáže vnést lásku a světlo i do té nejtemnější situace. Nabízí láskyplnou podporu, potlačuje pocit lítosti, smutku a strachu; usnadňuje odpouštění. Sugilit zlepšuje intuici.

Čakra: srdeční, korunní. Související archanděl: Michael. Znamení zvěrokruhu: panna, střelec.

Klíčová slova: láska, ochrana, uzemnění, smysl života, odpouštění, intuice

Šperky se sugilitem

TANZANIT 

Tanzanit je modrofialovou odrůdou zoisitu. Jeho jediné naleziště se nachází v Tanzánii.

Má vysoké vibrace a umožnuje spojení s anděly a duchovními průvodci. Pomáhá propojit základní a vyšší korunní čakru, a tím spojit vyšší mysl s tělesným světem.

Tento kámen nám umožňuje zpracovat informace získané z vyšších úrovní. Podporuje hluboký vhled do skryté podstaty věcí. 

Vnáší do života harmonii a má uklidňující účinek.

Stimuluje činnost krční čakry.

TOPAZ

Topaz se vyskytuje v různých barvách, např. ve světle modré, zlatavě žluté, čiré.

Tento drahý kámen zvyšuje naši vibrační úroveň, přičemž odstraňuje a pročišťuje zablokovanou stagnující energii. Přináší radost, štědrost a pevné zdraví.

Topaz je uklidňující kámen, zároveň však podněcuje, motivuje a dobíjí.

Jako kámen přízně osudu nám pomáhá na cestě k cílům a usnadňuje řešení problémů.

Související archanděl: Raziel. Znamení zvěrokruhu: beran, býk, blíženci, lev, váhy, štír, střelec.

Šperky s topazem

TURMALÍN melounový (růžový a zelený)

Turmalín je drahý kámen. Absorbuje negativní energii z našeho těla a nahrazuje ji pozitivní. Příliš těžkou energii transformuje do podoby lehkých vibrací. Uzemňuje duchovní energii, čistí a vyrovnává všechny čakry a vytváří ochranný štít kolem těla. Je to citlivý, jemný, ale zároveň silný kámen. Turmalín je spojen s božskými energiemi. Uvádí do rovnováhy levou a pravou mozkovou hemisféru a mužskou a ženskou energii v těle. Pomáhá při dyslexii. Zlepšuje koordinaci mezi rukou a zrakem (vizuomotoriku). Má silný vliv na náš nervový systém. Utišující vliv má také na srdce – zelený dodává sílu a růžový dodává harmonii. Zvyšuje sebedůvěru, potlačuje deprese a strach, navozuje pocit vnitřní jistoty. Léčí citové poruchy. Prohlubuje trpělivost. Turmalín přitahuje prosperitu. Pomáhá proti závratím, posiluje paměť.

Čakra: srdeční. Související archanděl: Metatron. Znamení zvěrokruhu: býk, rak, panna, váhy.

Šperky s turmalínem

TYGŘÍ OKO

Svými hnědými a zlatavými tóny v sobě spojuje pozemskou energii s energiemi Slunce. Udržuje rovnováhu nižších čaker. Je ochranným kamenem proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. Dodává sílu, stabilitu, sebedůvěru a sebevědomí. Pomáhá spojit se s naší osobní silou a posiluje naše rozhodnutí a předsevzetí prostřednictvím mužské energie, kterou v sobě nese. Podporuje naši vůli k seberealizaci. Pomáhá nás uzemnit – je vhodný pro lidi, kteří jsou jakoby odtrženi od světa, v němž žijí. Usnadňuje řešení vnitřních konfliktů. Pomáhá řešit problémy spojené s neschopností uznat vlastní cenu, přehnanou sebekritikou a zablokovanými tvůrčími silami. Pomáhá rozeznat vlastní nadání a schopnosti. Udržuje rovnováhu energií jin a jang. Potlačuje deprese a zlepšuje náladu. Dokáže prohřát celý náš organismus. Jeho centrem je solar plexus, kde současně ovlivňuje i posílení zraku, neboť toto oslabení bývá často zaviněno emotivními blokádami, které se zde tvoří. Pomáhá při nápravě zlomených kostí.

Čakra: sakrální, solar plexus. Související archanděl: Michael, Uriel. Znamení zvěrokruhu: blíženci, lev, panna.

Šperky s tygřím okem

TYRKENIT (MAGNEZIT)

Magnezit přináší hluboký klid. Otevírá srdeční čakru. Podobá se lidskému mozku - má silný vliv na mysl, uvádí mozkové hemisféry do souladu. Uklidňuje lidské city a přináší odolnost vůči emocionálnímu stresu. Pomáhá vylučovat nečistoty a jedy z našeho těla. 

Šperky s tyrkenitem

TYRKYS

Tyrkys je nejúčinnějším léčivým krystalem a kamenem šamanů; spojuje energii Země a Nebe (ženskou a mužskou energii); přináší moudrost a léčí ducha. Podle Indiánů je tyrkys ochráncem a strážcem těla, které dokáže chránit před neštěstím. Je přiřazován k planetě Saturn a přináší štěstí. Ochraňuje proti uřknutí a nežádoucími vlivy prostředí. Je to očistný kámen, který rozptyluje negativní energii. Navozuje vnitřní klid. Tyrkys posiluje meridiány v těle. Snižuje přílišnou kyselost organizmu. Má pozitivní vliv na komunikaci (vyjádření myšlenek a pocitů, při poruchách řeči).

Čakra: krční. Související archanděl: Sandalfon. Znamení zvěrokruhu: kozoroh.

Šperky s tyrkysem

ZÁHNĚDA

Záhněda je kouřový druh křemene. Tmavost záhnědy není negativní, naopak symbolizuje Nebe a Zemi v tajemné harmonické jednotě. Její síla tkví v zahánění strachu, sklíčenosti a deprese a schopnosti uklidnit a dodat sílu při rozhodování. Jedná se o vynikající meditační krystal, neboť pomáhá být v kontaktu se zemí a vlastním středem, jelikož je silně napojený na zemskou a základní čakru – tzv. „ukotvovací, uzemňovací kámen“. Záhněda pohlcuje elektromagnetický smog a přináší pozitivní vibrace.

Čakra: zemská, základní. Související archanděl: Michael. Znamení zvěrokruhu: střelec, kozoroh.

Šperky se záhnědou

 

 

 

 

Upozornění: Uvedené popisy účinků kamenů jsou nevědeckého charakteru a nenahrazují odbornou lékařskou péči.

     

Potřebujete poradit nebo hledáte jiný šperk?

Rády vám poradíme s výběrem a také navrhneme a vytvoříme šperk dle vašeho přání.

  info@amazonico.cz

  +420 775 536 214

2018-2023 © Amazónico design Respektujte autorský zákon.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz