Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní šperkovnice je prázdná
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Slide

Šperky dle BAREV

ÚVOD O BARVÁCH

Barvy nás neustále obklopují a ovlivňují.

Vše, viditelné (hmotné) i neviditelné (nehmotné), „živé“ i „neživé“ má nějakou elektromagnetickou vibraci, kterou vyzařuje. Určitou energii nese a působí jí na své okolí každá bytost, člověk, barva, číslo, kámen, rostlina, zvíře, předmět, myšlenka… Také každá buňka v lidském těle má vlastní vibraci.

Jednotlivé spektrální barvy mají svoji vlastní charakteristickou vlnovou délku a vibraci, čímž navozují určité stavy mysli, a proto je můžeme využít k obohacení svého života.

Na základě numerologie si můžeme zjistit také, které barvy jsou harmonicky sladěné s našimi osobními vibracemi v daném roce/měsíci/dni. S volbou barev nám může pomoci rovněž astrologie. Dle mého názoru je však nejpřirozenější se obklopit barvami, které nás přitahují a jsou nám příjemné na pohled – pomocí intuice. Bližším studiem barev si pak můžeme objasnit tuto naši volbu barev a záměrně si vědomě zvolit odstíny harmonicky vyvažující aspekty naší osobnosti. Každá barva má své pozitivní i negativní aspekty. Ke zmírnění negativních aspektů, které se u nás projevují, můžeme použít účinky barvy protikladné či komplementární. Např. negativní projevy jako jsou smutek a nečinnost spojené s modrou melancholickou barvou lze vyvážit komplementární veselou oranžovou či protikladnou cholerickou červenou, která přináší vitální energii, radost a impuls k činnosti.

Celé spektrum barev je obsaženo ve slunečním bílém světle. Z tohoto pohledu se uvádí dvojí způsob vzniku barev. Barvy vznikají buď zakalováním jasu – červená, oranžová, žlutá (např. pozorujeme při východu slunce, kdy sluneční svit prochází přes překážky), nebo prosvětlováním temnoty – modrá, fialová. Zvláštní místo zaujímá barva zelená, která je harmonickým spojením obou pólů (teplých a studených barev) a je barvou planety Země.

Lomem slunečního světla např. v krystalu nebo v kapkách vody vzniká duha – celé barevné spektrum.

Světlo a barvy jsou nezbytné pro život, jsou zprostředkovatelé energetických informací. Barvy vnímáme zrakem a také receptory kůže. Barevná energie se pak pomocí elektrických impulsů šíří nervovou cestou do všech buněk těla a do hypotalamu, který řídí životně důležité procesy v těle. Energetické impulsy barevného světla jsou schopné vyrovnávat nepravidelnosti ve vibracích buněk a odstraňovat poruchy funkcí - jedná se o tzv. rezonanci. Fungování buněk se harmonizuje na základě informace, která je přiváděna do těla barevnou vibrací.

Barevné podněty přijímáme nejen zrakem, ale také ostatními smysly.

Drahé kameny mají specifické vibrace dané spojením jejich vlastní energetické vibrace s vibrací barvy kamene.

Z celého barevného spektra můžeme vymezit sedm základních barev: červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou, fialovou a indigo. Za tři základní primární barvy jsou považovány barvy červená, modrá a žlutá, přičemž jejich mísením vznikají barvy sekundární (oranžová, zelená, fialová; dle Aristotela: „prabarvy“).

Barvy členíme i z hlediska pocitu, který v nás vyvolávají na studené a teplé a v návaznosti na to také na barvy jinové (ženské, pasivní) a jangové (mužské, aktivní). Barva zahrnující všechny odstíny a jin a jang zároveň je barva indigová.

Protilehlé barvy jsou barvami komplementárními:

Červená – Zelená

Žlutá – Fialová

Modrá – Oranžová

Více o charakteristikách a účincích barev a jejich souvislosti s čísly a znameními zvěrokruhu najdete v jednotlivých podkategoriích.

 

Články o barvách napsala Monika Dobešová

     

Potřebujete poradit nebo hledáte jiný šperk?

Rády vám poradíme s výběrem a také navrhneme a vytvoříme šperk dle vašeho přání.

  info@amazonico.cz

  +420 775 536 214

2018-2023 © Amazónico design Respektujte autorský zákon.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz